PFUrządzenia jest orientowane do przedsiębiorców prowadzących działalność rolniczą z uprawy roślin, drzew i innych roślin, oraz indywidualnych gospodarstw rolnych.

Celem urządzenia jest określenie elementów żywienia w roślinach i rozwoju zaleceń dotyczących ich odżywianie dla zwiększenia wydajności bez dodatkowych kosztów z wykorzystaniem chemii rolnej.

Zasada działania laboratorium przenośnego opiera się na:

  • Prawo chemiczne – Reakcja Roberta Hilla – reakcja fotochemiczna wydzielonych z rośliny chloroplastów przy oświetleniu odzwierciedla reakcję chloroplastów w naturalnej fotosyntezy.
  • Prawo fizyczne – prawo Beera-Lamberta-Bouguera zwiększona fotochemiczna aktywność chloroplastów charakteryzuje się zwiększeniem wydzielenia wolnego tlenu. Jego zmiana koloru przy dodanie barwników chemicznych powoduje zmianę optycznej gęstości mierzonego roztworu.

Przenośne laboratorium pozwala:

  • Określić rzeczywistą zawartośćelementów wroślinie;
  • Porównać dane zawartości elementów w roślinie z jej potrzebami i pozwala stwierdzić o nadwyżce lubdeficytkażdego elementu.

Na podstawiepomiarów dostaje się zalecenia dotyczące nawożenia substratu glebowego, na którym rosną rośliny.

Efekt pomiarowy urządzenia opiera się na zmianie gęstości optycznej roztworów fizycznych pod wpływem światła w połączeniu z substancjami chemicznymi (N, P, K, S, Ca, Mg, Cu, B, Zn, Mn, Fe, Mo, Co, J).

Poziom szkolenia specjalista nie jest konieczny do analizy.

Czas trwaniabadania-30-40 minut na miejscu uprawy roślin bez konieczności odwiedzaniaspecjalistycznych laboratoriów.

Proponujemy zamówić badania demonstracyjne liściowej funkcjonalnej diagnostyki z przenośnym laboratorium.

Dla zakupu lub informacji na przenośnym laboratorium, prosimy o kontakt:

E-mail: agro@clmconsulting.pl

Тел.: +48-730-744-884

DSC09750Zgodnie z wynikami konkursu w nominacji „Najlepszy Wyrób” na targach AGROPOMERANIA 2015 Consilium Sp. z o.o. dostała nagrodę za prezentację przenośnego laboratorium diagnostyki roślin.